אישום: שלושה אחים דקרו למוות נער בבאר שבע

מאת: ynet
תאריך: 28-10-2008

אישום: 3 אחים דקרו למוות נער בבאר שבע

סכסוך בין צעיר בן 18 לנער בן 16 הסתיים בשיחת פיוס שלא החזיקה מעמד זמן רב. הצעיר ושני אחיו נאשמים כי נתקלו בנער באי-תנועה בבאר שבע ודקרו אותו למוות

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (יום ג’) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד שלושה אחים בגין מעורבותם בפרשת הרצח של נער בן 16. אחד האחים הואשם בעבירה של רצח, ואילו היתר הואשמו בהריגה.

התביעה החליטה להאשים את איהאב גמבז (18) ברצח, בעוד שאחיו פאדי (23) ושאדי גמבז (24) הואשמו בהריגה. בכתב האישום נטען כי ראשית הפרשה בסכסוך בין איהאב לנער שנרצח. בוויכוח שפרץ ביניהם דקר אותו הנער בכתף, מקרה שהוביל לסכסוך בין שתי משפחותיהם.

לבסוף נערכה שיחת פיוס בין שתי המשפחות היריבות, אך זו לא החזיק מעמד. לפני כחודש, יצא הנער למסוק זיתים עם משפחתו באי-תנועה בדרך חברון בבאר שבע. בני המשפחה היריבה הגיעו אף הם לאותו אי-תנועה כדי לשים את ידיהם על הזיתים.

שלושת האחים גמבז הסתערו על הנער ותקפו אותו. לטענת הפרקליטות, השלושה רדפו אחריו בסכין ובמקלות. בני משפחתו ניסו להגן עליו, אך גם הם הותקפו על ידי הנאשמים. במהלך מנוסתו של הנער הוא נדקר ארבע

פעמים, כאשר אחת פגעה ישירות בלבו. עוברי אורח שהבחינו במתרחש הזעיקו את המשטרה ואת מד”א. הנער הפצוע פונה לבית החולים סורוקה בעיר, שם מת מפצעיו כעבור שלושה ימים.

כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין לילך ווגנר, מייחס לשלושת הנאשמים קשירת קשר לפשע ותקיפה בנסיבות מחמירות. זאת בנוסף לאשמת הרצח המיוחסת לאח הצעיר ואשמת ההריגה המיוחסת לאחיו הגדולים.

קישור למקור