צעיר נדקר למוות בוויכוח ברחוב בקריית מוצקין

צעיר נדקר למוות ברחוב בקריית מוצקין

צעיר בשנות ה-20 לחייו נדקר הערב (יום ו’) למוות במהלך ויכוח עם אדם אחר בקריית מוצקין. פרמדיקים של מד”א ניסו לבצע בו החייאה, אך לבסוף נאלצו אלא לקבוע את מותו. משטרת זבולון, החוקרת את נסיבות הרצח, עצרה גבר בן 20 בחשד למעורבות בדקירה.

הרצח אירע סמוך לשעה 21:00, אז התקבלו דיווחים במוקד המשטרה על אדם שנדקר ברחוב קדיש לוז בקריית מוצקין, המקביל לדרך חיפה-עכו. צוות טיפול נמרץ של מד”א-כרמל שהגיע למקום ניסה לבצע החייאה בפצוע והעביר אותו לבית החולים. אולם הצעיר מת מפצעיו באמבולנס.

החובש הבכיר אביב קשת ממד”א-כרמל סיפר ל-ynet: “הצעיר שכב באמצע הכביש במצב אנוש. התחלנו בפעולות החייאה תוך כדי העברתו של הפצוע לבית החולים, אבל לצערנו נאלצנו לקבוע את מותו בדרך”

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי כמה צעירים התווכחו, ובשלב מסוים הריב גלש לפסים אלימים. אחד הצעירים שלף סכין, דקר את חברו בפלג גופו העליון ונמלט מהמקום. עדי ראיה דיווחו שהחשוד נמלט מהמקום כשהסכין איתו. למקום הגיעו כוחות גדולים מתחנת משטרת זבולון, וממרחב חוף במשטרה, וכן הוזמנה למקום מעבדה ניידת לזיהוי פלילי.

כעבור שעה וחצי איתרה המשטרה צעיר בן 20 בחשד למעורבות בקטטה. החוקרים גילו כי הוויכוח בין הרוצח לנרצח החל כבר בשעות הצהריים והתחדש בשעות הערב. גורמים במשטרה העריכו שהחשוד ברצח ייעצר בתוך זמן קצר. בתחנת משטרת זבולון נערכה הערכת מצב בראשות מפקד מרחב, תת ניצב רוני עטיה, ומפקד התחנה, ניצב משנה ג’מאל חכרוש.

תושבי רחוב קדיש לוז בקריית כנראה כבר מורגלים לאירועי זוועה, שכן לפני ארבעה שנים התרחש רצח באותו מקום ממש, שבו נדקר הערב למוות הגבר הצעיר. בנובמבר 2004 נדקר למוות תושב העיר בן 30 על רקע סכסוך בין עבריינים. יושבי הפיצריה ברחוב הבחינו באדם שהלך כשהוא כושל לעבר המסעדה וכאשר הגיע סמוך למקום – התמוטט. אז התברר כי נדקר במספר מקומות בגופו.

המקרה שאירע הערב הוא הרצח השני באזור חיפה והקריות בשבוע האחרון. יבגני סטרצ’יקוב, בן 24 מקריית-ים, נרצח בסוף שבוע שעבר בדירה ברחוב יל”ג בשכונת הדר בחיפה. סטרצ’יקוב נדקר למוות בדירה ששימשה מקום

מפגש ושתיית אלכוהול. מיד לאחר הרצח נעצרו ארבעה בני אדם ששהו בדירה, אולם הם שוחררו במהלך 24 השעות שלאחר מכן בתום חקירתם.

המשטרה עצרה לפני מספר ימים גבר ואשה בחשד למעורבות ברצח. על פי החשד, הגבר סבר כי סטרצ’יקוב “התחיל” עם חברתו. בית משפט השלום בחיפה האריך את מעצרו של החשוד, אלכסיי אופיצינר, בשבוע. מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, הטיל את החקירה על יחידת התישאול בימ”ר והוקם צוות חקירה מיוחד בפיקודו של פקד גיא וגנר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3615920,00.html