יצא לקנות חלה לשבת וחזר עם שברים בגולגולת

אהרון בריגה עשה את דרכו לביתו בגבעת אולגה כשפנה אליו אדם ברחוב. האיש ביקש ממנו שיקריא לו מכתב ובריגה שמח לעזור. כשההסתובב ופנה לדרכו, חבט בו האיש באכזריות. בריגה: “הוא השאיר אותי מתבוסס בדמי”
דניאל אדלסון ורענן בן-צור

קורבנות האלימות היומיומית: אהרון בריגה (66), תושב גבעת אולגה, יצא ביום שישי לקנות חלה לשבת במרכז המסחרי ליד ביתו. הוא לא ידע שאת קבלת השבת ייאלץ לערוך בבית החולים הלל יפה, כשהוא סובל מחבלות קשות בפניו ושברים בגולגולת ובעצם הגבה.

“חזרתי הביתה עם סל הקניות וכשחלפתי דרך גן ניגש אלי אדם”, סיפר בריגה ל-ynet ממיטתו בבית החולים. “הוא ביקש ממני להקריא לו מעלון פרסומת. הוא חשב שזה מכתב, אז הסברתי לו שזו בכלל פרסומת, הקראתי לו בכל מקרה והתכוונתי להמשיך בדרכי”.

בריגה חשב שבכך נגמר הסיפור, אך הוא רק התחיל. “כשהסתובבתי, הרגשתי מכה חזקה מאוד בראש. הוא תקף אותי עם מקל ההליכה שלו, השאיר אותי מתבוסס בדמי, נאנק מכאבים, וברח מהמקום. 60 שנים אני גר בגבעת אולגה ובחיים שלי לא רבתי עם אף אחד. האדם שתקף אותי אלים ולא צריך להסתובב בשכונה”.

“איך יכול להיות שאדם הולך ברחוב ומותקף?”

בתו של בריגה, זהבה קרויטורו (28), טענה שהאדם שתקף את אביה מוכר לתושבי השכונה. “זה אדם בעייתי, לא נורמטיבי, שיכור שידוע בהתקפי אלימות. אבא שלי עדיין מאושפז בבית חולים, לא יכול לאכול כלום, והתוקף עדיין מסתובב חופשי”.

קרויטורו חוששת כעת לאביה בשל הטראומה שחווה. “אני מאוד מקווה שהוא לא יפחד להסתובב עכשיו בשכונה. יש לו רגשות נקם מאוד חזקים, ואני לא מכירה את אבא שלי ככזה. חייבים לטפל בעניין הזה – איך יכול להיות שאדם

הולך ברחוב ופשוט מותקף? אני מקווה שהמקרה הזה לא יישכח. צריך למגר את התופעה הזאת. אנשים שהם אלימים אסור לתת להם להסתובב בחברה. חייבם לעצור אותם ולהתריע מפניהם. אסור להתייחס לזה כאל עוד מקרה”.

במשטרת חדרה אישרו את דבר התקיפה וציינו כי הם מתייחסים לאירוע בחומרה. סגן מפקד משטרת חדרה, רב-פקד רן אופיר, אמר כי מיד לאחר התקיפה נפתחה חקירה ונגבתה עדות מבריגה. “הוא הותקף סתם כך ללא סיבה”, אמר אופיר והוסיף כי המשטרה עושה כל מאמץ לאתר את החשוד.