ילד בן 16 נחבט מאלת בייסבול, התמוטט ומת

בן 16 מעמק יזרעאל מת מחבטת אלת בייסבול
מאת אלי אשכנזי
הנער ביקש להצטרף לברוצת נערים ששיחקה בייסבול ביישוב בית זרזיר, אך אלו סירבו. במקום פרצה קטטה במהלכה הושלכה לעברו אלה שפגעה בחזהו
תגיות: בייסבול, עמק יזרעאל, אלה, בית זרזיר
הייתם מזאריב, בן 16 מבית זרזיר שבעמק יזרעאל, נהרג הערב (רביעי) לאחר שספג מכת אלה בחזהו בעת קטטה בין נערים.המקרה אירע סמוך ל-17:00 במגרש משחקים בבית זרזיר מזאריב ביקש להצטרף לכמה נערים ששיחקו בייסבול, אך נדחה ובמקום פרצה קטטה במהלכה הושלכה לעברו אלה שפגעה בחזהו. מזאריב התמוטט ונלקח על ידי מספר נערים לבית משפחתו שהבהילה אותו לתחנת מד”א במגדל העמק.

לדברי פראמדיק מד”א באיזור גלבוע, אורי לדל , “האבא והדוד הביאו אותו לתחנת מד”א במגדל העמק. כשהוא הובא אלינו הוא כבר היה מחוסר הכרה. התחלנו בפעולות החייאה ועברנו לפעולות החייאה מתקדמת, אבל רופא נאלץ לקבוע את מותו במקום”. לדבריו, לא יודע בשלב זה מה היתה סיבת ההתמוטטות של הנער.

משטרת מגדל העמק, בפיקודו של רב-פקד צ’רלס בר-זיו, עיכבה את הנער התוקף לחקירה. לדברי חסן אל-הייב, ראש המועצה המקומית בית-זרזיר, שני הנערים, התוקף והמותקף, הם בני אותה משפחה. “לא היה ביניהם, או בין משפחותיהם כל סכסוך קודם. זו טרגדיה קשה מאד, ודאי שלאף אחד לא היתה כוונה שזה יגמר בנסיבות כאלה קשות”. לדברי אל-הייב “יש שקט בישוב ואין כל חשש כי בעקבות המקרה הכואב יפרוץ עימות בין המשפחות”.

לפני כחמישה חודשים, נפצע נער בן 17 מרמת גן, לאחר שנורה ברגלו בקטטה, כנראה בשל הפרעה לשכנים, סמוך לגינה ציבורית בבת ים. סמוך לשעה אחת לפנות בוקר בא הנער לבית החולים וולפסון, פצוע ירי בשוק רגלו. מבית החולים הועבר הדיווח למשטרת מרחב איילון, שפתחה בחקירה.

“בשעות הלילה ישבו בגינה הציבורית קבוצה של כ-20 צעירים ששוחחו, כנראה בקול רם. בשלב מסוים באו למקום שלושה צעירים אחרים. נראה שאמא של אחד מהם מתגוררת באחד הבניינים הסמוכים, אבל הם עצמם לא גרים שם”, סיפר מפקד מרחב איילון, נצ”מ ישראל טל.

בין השלושה לחבורה הגדולה התפתח ויכוח, כנראה בגלל דרישת השלושה שהחבורה תהיה שקטה יותר או שתעזוב את המקום. הוויכוח הפך עד מהרה לקטטה אלימה. אחד מהשלושה שלף אקדח שנשא עמו,וירה ברגלו של אחד הנערים במקום.