חוגי קרב מגע

חוגי קרב מגע של העמותה מתקיימים באזור רעננה, הרצליה, כפר סבא ונתניה.

בחוג קרב מגע לחימה ישראלית ישנה הכרה כי כל קבוצת גיל ומין נדרשת לאימון בעל דגשים ואופי שונה, שיאפשרו למתאמן למצות את המקסימום מדרך הלחימה הישראלית.

ככלל אופן הלימוד מחולק לארבעה דרכים אימון:

קרב מגע לילדים
קרב מגע לנוער
קרב מגע למבוגרים
הגנה עצמית לנשים

בלחימה ישראלית ישנם מעל ל 350 תרגילי הגנה עצמית והתקפה שונים, כנגד כל מצב אפשרי, כאשר כלל התרגילים מחולקים לחגורות, וכל חגורה מבטאת את ידיעתו של התלמיד בחומר הלימוד הנלמד.

רשימת החגורות בקרב מגע לחימה ישראלית

חגורה צהובה
חגורה כתומה
חגורה ירוקה
חגורה כחולה
חגורה חומה
חגורה שחורה דאן – 1
שחורה דאן – 2
שחורה דאן – 3
אדומה שחורה דאן 4
אדומה שחורה דאן 5
אדומה שחורה דאן 6
אדומה שחורה דאן 7
אדומה דאן 8
אדומה דאן 9
אדומה דאן 10

מה לומדים בחוגי קרב מגע של העמותה ?

חומר הלימוד הבסיסי נלמד בחוגי קרב המגע של חגורות צהוב, כתום, וירוק שבמהלכו מוכשר התלמיד להגן על עצמו כנגד מכות ידיים רגליים, חניקות חביקות, התקפות סכין בסיסיות ותקיפת מקל.
החל מחגורה כחולה נלמד חומר לימוד מתקדם יותר, הבא לידי ביטוי בתרגילים מורכבים יותר מבחינה טכנית וקורדינאטיבית, הכוללים איומי סכין, איומי אקדח, השתלטויות, והתמודדות כנגד יותר מתוקף אחד.

בחוג קרב מגע ברעננה נלמד שיטה להגנה עצמית וככזו אין התלמידים מתחרים זה בזה. עם זאת במהלך האימונים ישנם קרבות בין התלמידים, אולם הקרבות אינם תכלית אלא אמצעי לטובת שיפור מהירות תגובה וקבלת החלטות בזמן לחץ. לימוד ותרגול הקרבות נעשה באופן הדרגתי, תוך שימוש באמצעי מיגון ובטיחות המבטיחים את בריאות ושלום המתאמנים. נדגיש כי תדירות ביצוע הקרבות הינן בהתאם לגיל המתאמן ושליטתו בחומר.

אופן המעבר בין החגורות הינו על ידי בחינה, שבמהלכה על התלמיד להוכיח את בקיאותו בחומר הנלמד על ידי ביצוע התרגילים אותם למד. בחגורות הבכירות יותר, נדרש מעבר לבחינת הבקיאות הטכנית, גם בחינה הבאה לבדוק את יכולת ההתמודדות תחת לחץ.

במהלך אימוני הקרב מגע מושם דגש על ערכים ובניית האישיות של המתאמן והעצמתו. אנו דורשים מן המתאמנים כבוד לזולת, משמעת, מצוינות אישית, ואמונה עצמית. אנו מאמינים כי על מנת למנוע שימוש לרעה בידע הנלמד בשיעורים, יש להבטיח כי המתאמן הוא קודם כל אדם ערכי, המכבד כל אדם באשר הוא אדם, ושרואה לנגד עיניו את דרך השלום והפיוס. אנו מאמינים כי על המתאמן להגיע לידי מקום של שלמות עם עצמו, ולידי תחושה של אמונה ובטחון ביכולותיו האישיות. לדידנו, הביטחון העצמי הנצבר בשיעורים מחזק את האני של התלמידים ומרסנם. בראייתנו עוצמתו של אמן ההגנה העצמית, נמדדת בשליטה העצמית וביכולת ההבלגה, ולא ביכולת ההתרסה והכוחניות.

לפרטים נוספים: 054-4934038